aktivity - Domov sociálnych služieb a špecializované zariadenie

kontaktujte nás
Prejsť na obsah
aktivity

Návšteva mestskej knižnice v Spišskej Starej Vsi

Po dlhšom čase sme  navštívili mestskú knižnicu v Spišskej Starej Vsi. Vonku vládlo mrazivé počasie, no my sme strávili príjemné dopoludnie pri čaji, prezeraní kníh a časopisov. Zahrali sme si spoločenské hry a vypožičali knihy.

 

Karneval

Fašiangy sú symbolom radosti, veselosti a hojnosti. Naši PSS sa prestrojili do kostýmov, takže sme na karnevale mali kráľa, čarodejnicu, indiánku, vodníka...Povykrúcali sme sa pri dobrej hudbe a pochutili si na skvelých šiškách s lekvárom.

Športové hry

Všetci športu chtivíklienti sa stretli v jedálni, kde sme pre nich pripravili pár disciplín : hod na terče, navíjanie motúza a hod loptičkou. Zažili sme spolu veselé dopoludnie, pretože nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a zabaviť. Odmenou pre súťažiacich bol nielen diplom a sladkosť, ale aj úsmev na tvári.

Divadelné vystúpenie

V našom zariadení sme privítali divadlo Gorcek zo Spišskej Starej Vsi. Pre našich klientov si pripravili svoje autorské predstavenie „Soľ nad zlato“. Týmto vystúpením všetkých potešili a spríjemnili popoludnie. Už teraz sa tešíme na ich ďalšie predstavenie.

Veľká noc

Na veľkonočné obdobie sme sa pripravili spoločným pečením veľkonočného pečiva, tvorbou veľkonočných pozdravov pre príbuzných, výzdobou ale aj svätou spoveďou. Veľkonočnú nedeľu sme začali sláviť posvätením košíka s jedlom a bohatými raňajkami. Poobede sa v našom zariadení slúžila svätá omša, ktorej sa zúčastnili všetci klienti, ktorým to zdravotný stav dovolil. Od zmŕtvychvstalého Krista si vyprosovali zdravie a pokoj.

 

Výlet do kaštieľa v Strážkach

Kaštieľ Strážky je skvostom renesančnej architektúry na Slovensku. Prezreli sme si miestnosti v ktorých žila Margita Czóbelová. Zaujala nás tvorba maliara Ladislava Mednyanszkého. P. Vlasta Nemčíková nám v koncertnej miestnosti zahrala skladbu od Bethovena. Celá prehliadka bola pre všetkých veľmi zaujímavá vďaka bohatému výkladu sprievodkyne.

 

Výlet do Bardejova

Spoločne s prijímateľmi sociálnej služby sme absolvovali dlhší výlet do Bardejova. Počasie nám prialo a tak sme si mohli vychutnať prechádzku po Radničnom námestí, prezrieť pamiatky, navštíviť Baziliku sv. Egídia, pozrieť múzeum Johna Lennona a osviežiť sa skvelou zmrzlinou. Cestou späť sme sa zastavili v rodnej obci našej klientky p. Birčákovej, v Ruskej Vôli nad Popradom a v Plavči, odkiaľ pochádza p. Pastirčíková. Všetci boli s výletom spokojní a vrátili sa s novými zážitkami.


toto je ukážka webstránky. NEPOUŽUVAŤ!
Návrat na obsah